מתקני חצר לילדים

הילדים של ימינו מאוד חכמים ומוכשרים, הם גדלו היישר לתוך המסכים ויודעים לתפעל סמארטפון כבר מגיל צעיר, אבל ילדים הם ילדים, ואולי רבים יופתעו, אבל אם נחשוף אותם למגוון פעילויות, מרבית הילדים יעדיפו להשתולל וסביר להניח שיבחרו לשחק במתקן חצר לילדים מאשר משחקי קופסה או מחשבים.

על מנת לאפשר לילדים לשחק באוויר הפתוח ללא צורך ביציאה למגרש המשחקים שלעיתים מרוחק מן הבית, ניתן בקלות לבנות להם מגרש בחצר הפרטית או אפילו לרכוש מתקן חצר לילדים שיתאים למרפסת ביתית.

כיום יש שפע של מתקני חצר לילדים, לכן, חשוב מאוד לרכוש מוצר איכותי ממקור מקצועי ואמין, חנות המתמחה בענף ומוכרת רק מותגים מובילים כגון:  Starplastהישראלית המוכרת בכל העולם כמותג איכותי ואמין, מתקנים של חברת Smoby הצרפתית, או מוצרים של חברת Little Tikes  מארה"ב וכד'. חשוב לבחור מוצרים של חברות ותיקות, בעלות מוניטין של איכות ובטיחות ללא פשרות.

משחקי ילדים ובמיוחד מה שנמצא תחת הקטגוריה  של מתקן חצר לילדים חייבים לעמוד בתקנים בינ"ל מחמירים לבטיחות צעצועים, לרבות התקן האמריקאי ASTM F963  התקן האירופי  EN-71 ואישור מכון התקנים הישראלי.  לכן, בעת הרכישה על ההורים לוודא שהמוצר מגיע מחברה איכותית העומדת בכל דרישות התקן ועושה שימוש בחומרי גלם איכותיים כגון פלסטיק יציב ועמיד בפני עומס, תנודות וקפיצות, נטול BPA, לטקס או PVC מזיק ו/או פתלטים וכימיקלים מזיקים, עומד בפני קרינת UV ותנאי אקלים משתנים. חלק מהמוצרים של החברות המובילות בנויים בטכנולוגית רוטומולדינג (rotomoulding), טכנולוגיית דפוס פלסטיק שנועדה לייצור חלקים הדורשים גימורים איכותיים, עובי דופן אחיד ויציבות גבוהה.

כאשר מבקשים לבחור מתקן חצר לילדים, בין אם מדובר על מגלשה עם קיר טיפוס, מתקן טיפוס נינג'ה עם סולם ומגלשת מים, או מתקן משולב עם מנהרה, שולחן פיקניק, ארגז חול או שפע הפתעות נוספות, חשוב לבצע בחירה מושכלת ומדויקת ובעיקר יש להתאים את המתקן למיקום הייעודי, לאופן השימוש ולגיל הילדים.

לדוגמה במידה ורוכשים מגדל טיפוס, בעל 4 מפלסים, משולב מגלשה ומנהרת זחילה, חשוב לבחון את המידות המדויקות ואת השטח הייעודי עליו יעמוד המתקן. יש לבחור משטח יציב ומפולס, כגון דשא או שכבת חול רכה ולהשאיר מרחב בטוח למשחק ללא סכנה. בנוסף לבטיחות תוך כדי שימוש יש לשמור באופן תדיר על המוצר ותקינותו, לעבוד עם הוראות ההתקנה המגיעות עם המוצר, להקפיד על בנייה מדויקת ולא לחפף גם בשוטף.

למשחק החופשי בכל סוג של מתקן חצר לילדים, יש לא מעט יתרונות, כבר ציינו את העובדה שהם יוצאים מהמסכים ומהחדרים הסגורים אל האויר הפתוח, אבל לא רק זה. המשחק מאפשר להם לעוף עם הדמיון ולמצוא עצמם בכל מיני מקומות קסומים, למשל בג'ונגל ססגוני גולשים על מפל מים ליד עץ דקל ובמבוק, הם יכולים לעלות על רשת טיפוס ולהעביר הודעות סודיות דרך צינורות הדיבור המיוחדים, או למצוא עצמם באתגר נינג'ה מטפסים על קירות טיפוס וגולשים כל הדרך למטה על מנת לעבור את המסלול המאתגר שוב. במהלך המשחק הם מפעילים את הגוף והשכל, עובדים על מוטוריקה גסה ועדינה, על פעולות הדורשות תיאום בין יד ורגל, הם מפעילים את השרירים בגוף ובעיקר את שרירי הצחוק.

מאחר שיש מגוון מכובד של מתקני ומשחקי חצר, ניתן לבחור לכל ילד את המשחק שיתאים לו בגיל, במידות ובאהבות, כזה מתקן שיחזיר את חדוות המשחק והחיוך לפנים ולהורים יהיה סיפוק שהילד או הילדה יצאו מהמסכים, שהם משחקים באור יום, מפעילים את הגוף ובעיקר נמצאים עם חברים.

דילוג לתוכן